Dlaczego w pergolach instalujemy osłony boczne

O ile w godzinach południowych cień z dachu pergoli znajduje się mniej więcej pod pergolą o tyle już w godzinach popołudniowych , czyli wtedy kiedy pozycja słońca jest znacznie niższa , cień dachu pergoli znajduje się najczęściej poza pergolą. Idąc dale tym tropem -jeśli taras eksponowany jest np. na południe cień przesunie się w kierunku wschodnim, lub w kierunku ściany jeśli taras ma ekspozycję zachodnią. Jest to o tyle istotne, że popołudnie to właśnie ta pora w której, zwłaszcza w środku tygodnia ,najczęściej chcemy w otoczeniu najbliższych zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Pozostałe istotne motywy stosowania osłon bocznych to; ochrona przed wiatrem, deszczem oraz niechcianymi spojrzeniami.

Rodzaje osłon bocznych pergoli

1. ROLETY SCREEN stanowią najpopularniejszą formę ochrony bocznych struktur pergoli. Dzięki roletom przestrzeń pergoli jest optymalnie doświetlona choć promienie słońca nie powodują już jej nadmiernego przegrzewania. Screeny skutecznie chronią przed wiatrem jak również zapewniają użytkownikom prywatność w przestrzeni tarasu. Rolety mogą być wykonane z tkanin perforowanych (najczęściej zagęszczenie tkaniny wynosi 95%), rzadziej z folii przezroczystej lub z tkaniny perforowanej z wklejonym oknem foliowym.

Osłony boczne pergoli

2. OKIENNICE PRZESÓWNE podobnie jak rolety chronią przestrzeń tarasu przed słońcem wiatrem oraz deszczem. Warto również podkreślić, że okiennice, zwłaszcza z wypełnieniem drewnianym, posiadają niezwykłe walory dekoracyjne.

Osłony boczne pergoli

3. SZKLANE PANELE PRZESÓWNE chronią głównie przed deszczem oraz wiatrem . W strukturach eksponowanych na zachód południowy zachód oraz południe szkło warto zdublować roletą screen.

Osłony boczne pergoli

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.