Pergola Szklana

Co to są dachy szklane?

Większość klientów myli koncepcję dachu szklanego z ogrodem zimowym. Nic bardziej mylnego. Dach szklany jest rodzajem pergoli, zatem jego eksploatacja ma miejsce głównie latem a nie zimą jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku ogrodu zimowego. Dach szklany w odróżnieniu od ogrodu zimowego wykonany jest z tzw. materiałów zimnych zarówno w zakresie profili aluminiowych jak i samego szkła.

Oczywiście szklana pergola po zabudowaniu struktur bocznych oraz wyposarzeniu w promienniki ciepła stworzy znakomitą przestrzeń do spędzania czasu również jesienią i wiosną, nigdy jednak z uwagi na użyte materiały oraz mniejszą szczelność nie będzie ogrodem na zimę.Jeśli szklana pergola powstanie na tarasie eksponowanym na południe, południowy wschód, południowy zachód lub zachód powinna być bezwzględnie wyposażona w dodatkowe poziome przesłony tekstylne czyli specjalne markizy. Dzięki nim zabezpieczymy przestrzeń tarasu przed przegrzewaniem oraz nadmiarem światła.

Korzyści

Jak w przypadku każdej pergoli dostępnej w naszej ofercie dach szklany chroni przed deszczem , jednakże warunkiem ochrony przeciwsłonecznej jest zastosowanie specjalnej markizy z przeciwcięgnem.

Dach szklany może być świetnym rozwiązaniem dla tych użytkowników którzy ze względu, na przykład, na brak miejsca nie przenoszą mebli tarasowych do piwnicy czy garażu , pozostawiając je na tarasie pod dachem.

Sposoby montażu Pergoli Szklanych

Dostępne w naszej ofercie dachy szklane firmy LEVENS mogą być instalowane tylko i wyłącznie jednostronnie do budynku.

Rodzajne dachów szklanych

Wspomnieliśmy wcześniej, że dla większość szklanych pergoli powinna być wyposażona w specjalne markizy. Istnieją zatem dwa zasadnicze sposoby ich instalacji. Nad szkłem (Murano Integrale) oraz pod szkłem (Murano Puto i Murano Vetro).

Dachy szklane Śląsk

Naszym zdaniem w rejonach o większym zanieczyszczeniu powietrza np. w rejonie Katowic, Rybnika, Gliwic lub Krakowa, bardziej praktyczne będzie stosowanie dachu szklanego z markizą instalowaną pod szkłem, zatem modeli Puro oraz Vetro. Takie rozwiązanie pozwoli ochronić tkaninę markizy przed pyłem i kurzem oraz pozwoli zasłonić czystą tkaniną szkło wtedy kiedy będzie bardziej przybrudzone.

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.