Akcesoria i dodatki

Akcesoria i dodatki

Coraz częściej klienci decydujący się na zakup pergoli tarasowej rozważają wzbogacenie jej właściwości użytkowych w zakresie oświetlenia oraz ogrzewania.

Promienniki ciepła

Każda pergola tarasowa lub ogrodowa może zostać wyposażona w promienniki na podczerwień. Są to najczęściej systemy zewnętrzne które instalujemy do elementów pergoli np. belek, lub do elewacji . Promienniki na podczerwień są niezwykle wydajne ; nie ogrzewają powietrza a jedynie ciała stałe i w odróżnieniu od promienników gazowych nie zabrudzają spalinami dachów pergoli. Promienniki ciepła możemy sterować za pomocą tych samych wielokanałowych pilotów którymi sterujemy pergolą oraz jej pozostałym wyposarzeniem.

Promienniki ciepła

Oświetlenie pergoli

Dla każdej pergoli tarasowej możemy dedykować oświetlenie ledowe. Mogą to być rozwiązania systemowe (dla pergoli segmentowych , lamelowych i dachów szklanych ) lub dodatkowe elementy niesystemowe np. w postaci listew lub punktów świetlnych. Sterowanie oświetleniem odbywa się zwykle z tego samego pilota z którego sterujemy pergolą, osłonami bocznymi czy też ogrzewaniem. Piloty i odbiorniki radiowe firmy Somfy pozwalają na płynną regulację natężenia oświetlenia, dzięki czemu możemy uzyskać zarówno doskonałą iluminację np. do posiłku, jak również dyskretny nastrojowy „klimat” dla wieczornego spotkania z bliską osobą.

W Pergolach lamelowych

listwy ledowe najczęściej instalujemy na belkach pergoli poniżej osi piór. Uzyskujemy w ten sposób światło odbite od dachu które będzie tym bardziej intensywne im jaśniejszy będzie kolor samego dachu. Inne popularne rozwiązanie polega na umieszczeniu listew ledowych w samych piórach - lamelach. W ten z kolei sposób uzyskujemy znakomite i mocne oświetlenie np. do posiłku.

W Pergolach lamelowych

W Pergolach lamelowych

W Pergolach segmentowych

Szczególnie efektownie oświetlenie prezentuje się w PERGOLACH SEGMENTOWYCH. Umieszcza się je w profilach dachowych które przedzielają bryty tkaniny. Intensywność oświetlenia będzie oczywiście zależała od łącznej długości listew (nie wszystkie profile muszą być uzbrojone w ledy) oraz od naszej decyzji - jeśli zdecydujemy się na automatykę Somfy i tym samym na płynną regulację natężenia oświetlenia.

W Pergolach segmentowych

Dachy szklane

firmy Lewens posiadają znakomite rozwiązanie polegjące na umieszczeniu listew ledowych w krokwiach dachu. Sterowanie natężeniem oświetlenia odbywa się tak samo jak w pergolach segmentowych i lamelowych.

Dachy szklane

Oświetlenie niesystemowe

możemy instalować w każdym modelu pergoli. Jako miejsce instalacji możemy wykorzystać belki, słupy pergoli jak również ściany budynku. Oświetlenie zawsze możemy zintegrować z pergolą a dzięki odbiornikom Somfy możemy płynnie regulować jego natężeniem.

Oświetlenie niesystemowe

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.