Pergola Rolowana

Co to są pergole rolowane?

Pergole rolowane to rozwiązanie którego geneza tkwi jeszcze w markizach tarasowych a ściślej w markizach do ogrodów zimowych. Nożycowe ramiona charakterystyczne dla większości markiz zastąpione są tu prowadnicami, tkanina nawijana jest na rurę, napęd zaś opiera się na mechanizmie tzw. przeciwcięgna. Całość konstrukcji oparta jest na podporach.

Korzyści

Ochrona przed nadmiarem słońca a więc wysoką temperaturą oraz deszczem to podstawowe funkcje każdej pergoli. Co zatem wyróżnia pergole rolowane ? Zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli to rozwiązania w których tkanina zwijana jest do kasety co zdecydowanie poprawia „higienę” poszycia. Kolejna cecha która wyróżnia pergole rolowane na tle innych produktów to minimalistyczna forma większości modeli.

Pamiętajmy jednak, że delikatniejsze podpory, mniejsze prowadnice i brak rynny na froncie pergoli oznaczają mniejszą odporność na wiatr oraz mniejsze maksymalne rozmiary.

Sposoby montażu Pergoli Rolowanych

Większość dostępnych na rynku pergoli rolowanych instalowana jest jednostronnie do muru. Jako wersję wolnostojącą zdecydowanie polecamy pergolę TOP Q-BUS.

Rodzajne pergoli rolowanych

Zdecydowana większość dostępnych na rynku pergoli rolowanych montowana jest pod określonym przez producenta kątem, najczęściej (choć nie zawsze) gwarantującym odprowadzenie wody. Dostępne w naszej ofercie pergole rolowane posiadają regulację konta pochylenia, co pozwala na ustawianie płaszczyzny dachu zarówno kątowe jak również horyzontalne.

Pergole rolowane Śląsk i Małopolska

Dostępne w naszej ofercie pergole renomowanej niemieckiej firmy Markilux produkowane są w oparciu o poszycia z tzw. nanoefektem czyli z efektem samooczyszczenia. Taka opcja w połączeniu z pełną kasetą dla zrolowanej tkaniny, to świetna propozycja dla osób zamieszkujących regiony borykające się z problemem zanieczyszczonego środowiska takie jak rejon Katowic, Gliwic, Rybnika czy Krakowa.

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.