Pergola Segmentowa

Co to są pergole segmentowe?

Pergole segmentowe należą do grupy pergoli tekstylnych - tkaninowych. Dach pergoli segmentowej podzielony jest ,aluminiowymi profilami na pola - segmenty. Po rozłożeniu dach może tworzyć lekko pochyloną do przodu płaszczyznę, lub może również być niepochylony lecz wygięty po łuku na boki (dzięki specjalnym profilom). Po złożeniu tkanina ‘’parkuje’’ w formie fałd po jednej ze stron pergoli.

Rodzaje pergoli segmentowych

Do niedawna pergole segmentowe stanowiły dosyć zwartą grupę stosunkowo podobnych do siebie produktów w których dach pochylony jest od kilku do kilkunastu stopni w kierunku odpływu wody. Nowe innowacyjne rozwiązanie zakłada odprowadzenie wody na boki, co ma miejsce, dzięki wygięciu profili poprzecznych w niewielki łuk. Dzięki temu pergole wyglądają nowocześniej, oraz, co ważne, łatwiej zabudowywać ich ściany boczne ponieważ nie tworzą się kliny między belką pergoli a kasetą rolety.

Mamy nadzieję, że pergole NOMO i RIALTO które wprowadzamy właśnie do naszej oferty będą znakomitą odpowiedzią na obserwowane przez nas, od dłuższego już czasu, zapotrzebowanie rynku.

Sposoby montażu Pergoli Segmentowych

Wszystkie dostępne w naszej ofercie pergole segmentowe mogą być instalowane jednostronnie do budynku lub jako struktury wolnostojące. Niektóre z modeli mogą być montowane do istniejących konstrukcji drewnianych lub aluminiowych. Warto podkreślić, że pergole NOMO oraz RIALTO które są nowością w naszej ofercie z uwagi na poziomy układ wszystkich belek i swobodę zabudowywania boków pergoli znakomicie sprawdzą się jako struktury wolnostojące.

Korzyści, nanotechnologia

Podstawową funkcją pergoli segmentowych jest ochrona przed promieniowaniem termicznym, nadmiarem światła oraz ochrona przed deszczem. W pergolach segmentowych, jako pokrycie dachu, wykorzystuje się obecnie głównie folie PCV. Warto wspomnieć, że współczesne tkaniny DO PERGOLI używane przez renomowanych producentów w niczym nie przypominają wykorzystywanych jeszcze niedawno świecących tkanin przypominających tzw. plandeki. Tkaniny są niezwykle efektowne, a niektóre przypominają nawet tkaniny naturalne.

Ciekawym przykładem może tutaj być tkanina Soltis W96 firmy SERGE FERRARI , która pomimo wykorzystania PCV, podobnie jak tkaniny do markiz tarasowych optymalnie rozprasza wpadające pod pergole dzienne światło.W pergolach segmentowych woda opadowa odprowadzana jest w kierunku spadku najczęściej na rynnę i następnie w kierunku słupów.

Pergole segmentowe Śląsk i Małopolska

Większość realizacji naszej firmy miała miejsce w rejonie Rybika, Żor , Wodzisławia Śląskiego oraz w Katowicach, Mikołowie i w okolicach Gliwic. Z perspektywy naszego regionu oraz np. Krakowa warto zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska i obiekcje wielu klientów dotyczących higieny tkanin.

Odpowiedzią na te obawy może być stosowanie materiałów produkowanych w tzw. nanotechnologii czyli z efektem samooczyszczenia. Skuteczność tejże technologii mamy okazję obserwować na naszym modelu wystawkowym, który eksploatujemy w warunkach zewnętrznych od początku 2019 roku.

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.