Pergola Rzymska

Co to są pergole rzymskie?

„Pergole rzymskie” to właściwie nazwa potoczna jednak bardzo rozpowszechniona dla tej grupy pergoli. Sposobem składania i rozkładania bardzo przypominają pergole segmentowe. Istotną jednak różnicę stanowi sposób ułożenia tkaniny po rozłożeniu. Poszycie, po rozciągnięciu, tworzy mianowicie delikatnie, niezwykle dekoracyjne, zwisające fałdy nawiązujące estetyką do rolet rzymskich.

Dla pergoli rzymskich zamiennie stosuje się również określenie „pergole Śródziemnomorskie”. Pergole te mogą również funkcjonować jako ochrona przed deszczem, konieczne jest wtedy pochylenie fałd pergoli w jedną ze stron. Pochylenie to osiągamy najczęściej dzięki zastosowaniu rolek z wieszakami o różnych wysokościach .Rozwiązanie choć proste jest niezwykle skuteczne, warunkiem jednak oczywiście stosowanie odpowiednich wodoodpornych tkanin.

Produkt wycofany z oferty
Produkt wycofany z oferty

Korzyści

Pergole rzymskie niezwykle skuteczni odprowadzają wodę opadową, chronią przed nadmiarem słońca i co za tym idzie wysoką temperaturą. Pozwalają również na zabudowywanie struktur bocznych. Pergole te Znajdują na naszym rynku szerokie grono nabywców, są niezwykle efektowne i nieco tańsze niż alternatywne rozwiązania.

Sposoby montażu Pergoli Rzymskich

Pergole rzymskie posiadają pełny zakres opcji montażu. Obok wersji wolnostojącej dysponujemy oczywiście wariantem instalowanym jednostronnie do muru oraz wersją bez podpór, którą wykorzystujemy do istniejących, najczęściej drewnianych konstrukcji.

Pergole rzymskie Śląsk

Większość naszych realizacji ma miejsce w rejonie Rybnika oraz na obszarze Aglomeracji Śląskiej; w rejonie Katowic, Gliwic, Tychów i Mikołowa.Z uwagi na zanieczyszczenie powietrza na obszarze Śląska podobnie jak w przypadku pergoli segmentowych polecamy naszym klientom tkaniny wykonane w nanotechnologii z efektem samooczyszczenia.

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.