Pergola tarasowa Lamelowa

Pergola tarasowa lamelowa

Innowacyjne pergole lamelowe (bioklimatyczne), to obecnie jedno z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie przesłon tarasowych. Cieszą się ogromną popularnością ze względu na unikalny, wpisujący się w aktualne trendy design, solidną konstrukcję, wysokie walory estetyczne oraz ponadprzeciętną funkcjonalność. Pergole bioklimatyczne jako jedyne pozwalają jednocześnie ochraniać przestrzeń tarasu przed promieniowaniem termicznym i jednocześnie ją wentylować, co pozwala zdefiniować je jako najbardziej efektywne termicznie.

Stylowe pergole lamelowe znaleźć można w ofercie firmy Wiolla. Poszczególne modele prezentowane na naszej stronie internetowej różnią się między sobą rodzajem zastosowanych materiałów oraz dodatkowymi udogodnieniami. Każda pergola wykonana jest na wymiar, idealnie wpasowując się w wielkość tarasu oraz specyfikę architektury budynku oraz ogrodu. Modele lamelowe przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnego designu, a także osobom poszukującym ekologicznych rozwiązań do swojego ogrodu.

Jak działa pergola bioklimatyczna?

Jak działa pergola bioklimatyczna?

Sercem pergoli bioklimatycznej są obrotowe aluminiowe pióra umożliwiające łatwą regulację ilości światła pod pergolą, jak i zabezpieczające taras przed nagrzewaniem się. W efekcie przestrzeń wypoczynku jest odpowiednio wentylowana, co sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu.

W naszej ofercie dostępna jest pergola lamelowa z piórami zsuwanymi, która daje możliwość całkowitego otwarcia dachu. Model ten pod nazwą handlową Pergola Brera produkuje dla nas renomowana firma Pratic. Model Brera P może być wyposażony w osłony boczne w postaci rolet Screen, które są zintegrowane w belkach pergoli.

Pergola lamelowa Maranello (która w bieżącym sezonie zmienia swoją nazwę na Tarasola Technic) posiada takie innowacje, jak ukrycie silnika oraz efektownego oświetlenia w belkach konstrumokcji. Model Top Prima wyróżnia się ultranowoczesnym, futurystycznym wzornictwem, które doda aranżacji charakteru. Pergolę bioklimatyczną Opera również wyposażono w niezawodne osłony boczne w formie rolet Screen zintegrowanych w belkach instalacji.

Powyższe modele mają wiele zalet:

- skutecznie chronią przed deszczem, wiatrem, słońcem oraz nagrzewaniem się przestrzeni wewnątrz pergoli zapewniają prywatność

- są wygodne w obsłudze (sterowanie elektryczne za pomocą pilota)

- posiadają system odprowadzania wody

- dają możliwość łatwej regulacji pochylenia piór, czyli dostosowania stopnia nasłonecznienia tarasu do swoich potrzeb

- możliwe jest zamontowanie praktycznych osłon bocznych oraz efektownego oświetlenia w pergoli

- szeroki wybór wariantów kolorystycznych

- możliwość łączenia modułowego (pergole bioklimatyczne mogą mieć dowolną szerokość, dlatego sprawdzą się na przykład w ogródkach piwnych i kawiarnianych)

- zapewniają optymalną cyrkulację powietrza pod pergolą

- dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom są odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych

Pergole lamelowe mogą posiadać jedynie funkcję obrotu piór, a w wersjach premium – umożliwiają również zsunięcie piór w kierunku krawędzi pergoli. Szczegóły na temat obsługi praktycznych zadaszeń tarasowych oraz osłon bocznych znajdą Państwo na naszej stronie. Co więcej, nasi specjaliści chętnie doradzą optymalne rozwiązanie.

Nowoczesne pergole lamelowe bioklimatyczne - rodzaje

Nowoczesne pergole lamelowe bioklimatyczne - rodzaje

Na ogół pergole bioklimatyczne instaluje się jednostronnie do budynku albo jako konstrukcję wolnostojącą wzniesioną w dowolnej przestrzeni ogrodu. Możliwy jest również montaż instalacji w oparciu o dwie ściany budynku (na jednej podporze), między ścianami bez podpór albo w tzw. ,,wieńcu” (także bez słupów).

Nowoczesna pergola tarasowa

Nowoczesna pergola tarasowa

Pergole lamelowe, to przesłony najbardziej zaawansowane technologicznie. Za pomocą pilota możemy ustawiać pióra (lamele) pod dowolnym kątem, zapewniając sobie przyjemny (pół)cień, a jednocześnie umożliwiając swobodny przepływ powietrza wewnątrz pergoli.

Po całkowitym domknięciu aluminiowych lameli otrzymujemy niezawodną osłonę przeciwdeszczową. Woda opadowa jest sprawnie odprowadzana z piór w kierunku wyznaczonych kolumn. Innowacyjne sposoby doświetlenia pergoli, a także specjalne rolety Screen i inne udogodnienia pozwalają dopasować konstrukcję przesłony do własnych preferencji oraz specyfiki miejsca.

Firma Wiolla oferuje realizację nawet najbardziej nietypowych projektów z pergolą lamelową w roli głównej. Szczegóły oferty znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu!

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.