Pergola tarasowa wolnostojąca

Pergola tarasowa wolnostojąca

Nowoczesna pergola wolnostojąca, to idealne rozwiązanie do ogrodu. Nazywana również altaną ogrodową znajduje zastosowanie zarówno w dużych, jak i niewielkich ogrodach. Jest kluczowym elementem architektury ogrodowej. Pasuje do nowoczesnej czy też klasycznej aranżacji. Dzięki funkcjonalnym udogodnieniom spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Strefa wypoczynku w ogrodzie

Strefa wypoczynku w ogrodzie

Altana ogrodowa, znana w Polsce pod nazwą ciennika, to na ogół niewielka, wolnostojąca budowla chroniąca przed deszczem lub słońcem. Ażurowa konstrukcja zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Stanowi wsparcie dla efektownych roślin pnących.

Prawie wszystkie nowoczesne pergole tarasowe dostępne w ofercie firmy Wiolla posiadają „opcję wolnostojącą”, co oznacza, że mogą być wykorzystywane jako altany ogrodowe. Jedną z naszych propozycji jest pergola lamelowa bioklimatyczna. Wyróżnia ją stabilność, znakomity design wpisujący się w aktualne trendy, możliwość zastosowania ścianek bocznych, a także systemowe odprowadzanie wody. Modele bioklimatyczne pozwalają ustawiać lamele zadaszenia pod takim kątem, aby zapewnić sobie optymalne zacienienie oraz niezakłóconą cyrkulację powietrza w przestrzeni pergoli.

Rodzaje pergoli ogrodowych

Rodzaje pergoli ogrodowych

Pergole można podzielić ze względu na sposób montażu:

- pergole wolnostojące, inaczej altany ogrodowe - usytuowane w przestrzeni ogrodu, wsparte na 4 kolumnach;

- pergole przyścienne instalowane bezpośrednio do budynku – konstruktorzy, z uwagi na znaczną wagę pergoli, dokładnie sprawdzają grubość, rodzaj materiału oraz stan techniczny elewacji, gdyż może się okazać, że ze względów bezpieczeństwa konieczne jest podstawienie kolumn pod ścianę budynku.

Wolnostojące pergole ogrodowe stwarzają ogrom możliwości aranżacyjnych. Dzięki nim można urządzić strefę relaksu w dowolnym miejscu w ogrodzie. Elegancka pergola stanowi znakomite dopełnienie „kącika grillowego”. Może mieć różne wymiary – w zależności od wielkości przestrzeni, specyfiki ogrodu i osobistych preferencji. Pod solidnym zadaszeniem zmieści się całe wyposażenie tarasowe, w tym stół, krzesła, fotele ogrodowe lub ławy.

Na straży komfortu

Na straży komfortu

Pergola może być wyposażona w zadaszenie tekstylne lub ruchomy dach wykonany z aluminiowych lameli sterowanych za pomocą pilota. W wersji podstawowej lamele posiadają funkcję obrotu, w wersji bardziej ekskluzywnej pióra mogą być zsuwane w kierunku jednego z buków pergoli. Pergola bioklimatyczna po domknięciu „piór” zamienia się w niezawodną osłonę przeciwdeszczową. Woda opadowa odprowadzana jest w kierunku wyznaczonych kolumn.

Montaż pergoli wolnostojącej, przeprowadzany przez fachową ekipę, przebiega szybko i sprawnie. Firma Wiolla służy pomocą zarówno w zakresie doboru odpowiedniego modelu, doboru wymiarów (jeśli jest taka potrzeba wykonujemy wizualizację) , dodatkowych udogodnień, jak i instalacji pergoli w miejscu docelowym.

Nowoczesna pergola wolnostojąca ma wiele zalet:

- chroni przed nadmiernymi promieniami słońca, deszczem, wiatrem

- posiada wyjątkowe walory estetyczne

- dopasowana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników – można ją zaopatrzyć w oświetlenie, przesłony boczne itp.

- prosta obsługa- sterowanie elektryczne ( najczęściej za pomocą pilota)

- wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych

- gwarancja stabilności nawet przy dużych wymiarach, w tym możliwość łączenia w moduły

- malowana na dowolny kolor.

Planują Państwo zakup nowoczesnej pergoli wolnostojącej? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Wiolla!

Pergola tarasowa wolnostojąca

Masz pytanie ? Napisz !
Z przyjemnością odpowiemy na każde.