PERGOLA TOP LIGHT

IDEA PRODUKTU

Tekstylna przesłona tarasowa, rozsuwana za pomocą szyn prowadzących. Charakterystycznym elementem są niezwykle dekoracyjne fałdy układające się prostopadle

do prowadnic w trakcie zwijania i rozwijania poszycia. Przy pełnym rozwinięciu tkanina nie jest naciągnięta. Tego typu produkt często nazywany jest również baldachimem.

INFORMACJE OGÓLNE

PRODUKCJA: firma SUNŻAL Sosnowiec Polska

KOLORYSTYKA: RAL 9003, RAL 9006, RAL 8019,RAL 1013, RAL 1013 antracytowy metalik - w cenie, pozostałe kolory RAL za dopłatą.

TKANINY: bogata kolekcja firmy SATLER (tkaniny akrylowe) FOLIA PCV OPAQUE FIRMY SATLER, SOLTIS W 96- perforowana folia PCV pokryta przezroczystą membraną.

ODPROWADZENIE WODY: większość pergoli odprowadza wodę równolegle do kierunku zwijania. W PERGOLI TOP LIGHT jest dokładnie odwrotnie, elementy jezdne, które pracują w prowadnicy tzw. „wózki” mają różną wysokość, dzięki czemu fałdy są lekko pochylone w jedną lub drugą stronę. Woda spływa zatem w fałdach baldachimu w lewą lub prawą stronę.

MAKSYMALNE WYMIARY: szerokość 700cm, wysięg 500cm (w oparciu o podkonstrukcję fabryczną), oraz szerokość 700, wysięg 700 dla modelu instalowanego do istniejącej podkonstrukcji.

STEROWANIE: ręczne za pomocą linki, elektryczne za pomocą wyłącznika, elektryczne za pomocą pilota.

 

W NASZEJ OPINII

TOP LIGHT to stosunkowo niedroga, lekka pergola, która pozwala na przesłonięcie stosunkowo dużego tarasu. Wyjątkowe są walory estetyczne tego produktu. Miękko układająca się tkanina daje niepowtarzalny efekt baldachimu, który swym romantycznym nastrojem nawiązuje do estetyki rolet rzymskich.